KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5085704
nr 508 5704
Clown, 75 x 55, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 februari 2008
kl 16:58:39
4/2 22:53:44
300 kr
11/2 16:50:54
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods